Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana organizacji pracy w dyspozytorni: ogłoszenie 10/2018
#1
Ze względu na wpływające wnioski wnikające z niezadowolenia z pracy dyspozytorni, przedstawiamy nowy plan pracy, który udało nam się ustalić po debatach.

1. Dyspozytor dyżurny:
Dyspozytor pełnić będzie dzienny dyżur w godzinach 9.00 - 22.00. W obowiązku będzie miał kontrolę swoich obowiązków co 3 godziny. Zajmować się będzie podmianami, akceptacją KzW itp. Kontakt z dyspozytorem dyżurnym w nagłych sprawach obowiązywał będzie przez komunikator DISCORD. Plan dyżurów dyspozytorów wpisany będzie w tygodniowym grafiku - do wglądu kierwoców.

2. Rekrutacja na "młodszego dyspozytora":
Osoba będzie dodatkowym pracownikiem dyżurnym w dyspozytorni. Nie będzie jednak regularnie wypełniał grafików dla podopiecznych. Taka sytuacja miałaby miejsce tylko w uzasadnionych przypadkach, gdy inny dyspozytor nie jest w stanie wykonać grafiku na czas.

3. Pojazdy rezerwowe z każdej spółki:
Młodszy dyspozytor publikować będzie w grafiku listę pojadów rezerwowych. W razie awarii lub braku możliwości wykonania kursu ze względu na problemy techniczne związane ze sprzętem (komputerem) kierowcy, osoba potrzebująca podmiany, będzie brała autobus rezerwowy i doliczała logiczne opóźnienie (minimum 10 minut, w zależności od tego, w której części miasta wynikła awaria). Zaplanowane obłożenie dzienne: 3 autobusy solowe i 2 przegubowe z każdej spółki.

Zasady korzystania z pojazdów rezerwowych:
- Kierowca biorący autobus rezerwowy w obowiązku ma poinformować dyspozytora dyżurnego o tej sytuacji.
- Każdy kierowca może wziąć tylko 1 pojazd rezerwowy w tygodniu. Inne awarie będą zatwierdzane przez dyspozytora dyżurnego i przydzielany będzie inny wolny pojazd z puli spółek.
- Każdy kierowca korzystający z pojazdu rezerwowego ma w obowiązku udowodnić zaistnialy problem techniczny lub losowy, umieszczając screen w raporcie.
- Kierowcy nadużywający szybkich podmian, podejrzani o wybieranie sobie "lepszych" autobusów, pociągnięci będą do odpowiedzialności. Korzystajmy z przywileju mądrze.


Opracowali:
Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości